Omakotiliiton toimisto


Suomen Omakotiliitto ry
Asemapäällikönkatu 12 B  
00520 Helsinki
Puh. (09) 680 3710 (arkisin 9:00-15:00)
e-mail: toimisto@omakotiliitto.fi
Saapumisohjeet

Neuvontapalveluihin liittyvissä asioissa (kuten laki-, rakennus- ja korjausasiat) pyydämme ottamaan yhteyttä neuvontanumeroon sen päivystysaikoina. Neuvonta-ajat näet tästä. Neuvontanumero löytyy jäsensivuiltamme (kirjaudu jäsentunnuksilla) sekä jäsenlehdestä. 

Toimiston henkilökunta:

omakotiliitto_kaija_savolainen





Toiminnanjohtaja
Kaija Savolainen
Edunvalvonta, yleisjohto, sidosryhmät, viestintä
kaija.savolainen@omakotiliitto.fi
040 514 8784

omakotiliitto_katja_keränen





Talous- ja kehityspäällikkö
Katja Keränen
Kehittäminen, neuvonta ja palvelut, varainhankinta, talous
katja.keranen@omakotiliitto.fi
040 566 8875

omakotiliitto_olli-pekka_laine





Edunvalvonta- ja viestintäpäällikkö,
Omakotilehden päätoimittaja
Olli-Pekka Laine
Edunvalvonta ja lausunnot, sisäinen ja ulkoinen viestintä, tutkimus
olli-pekka.laine@omakotiliitto.fi
041 461 7116

omakotiliitto_sami_toivanen





Järjestöpäällikkö 
Sami Toivanen
Yhdistyspalvelut, yhdistystoiminnan aktivointi, jäsenpalvelut
sami.toivanen@omakotiliitto.fi
040 847 4440

omakotiliitto_miina_poikolainen




Viestintäasiantuntija
Miina Poikolainen
Omakotilehti, viestinnän suunnittelu ja sisällöntuotanto 
miina.poikolainen@omakotiliitto.fi
040 708 3759

omakotiliitto_riikka_hyvärinen





Järjestöasiantuntija, hallinto
Riikka Hyvärinen
Hallinto, yhdistyspalvelu, jäsenpalvelu, kokousjärjestelyt
riikka.hyvarinen@omakotiliitto.fi
(09) 6803 7133

omakotiliitto_sari_myrskyneva





Järjestöasiantuntija
Sari Myrskyneva
Yhdistystoiminnan tuki, yhdistyspalvelu, jäsenpalvelu
sari.myrskyneva@omakotiliitto.fi
(09) 6803 7126

DSF2244_omakoti_s

 



Markkinointiasiantuntija 
Suvi Siltanen
Jäsenviestintä, järjestöviestintä, markkinointi
suvi.siltanen@omakotiliitto.fi
(09) 6803 7120

omakotiliitto_kati_viertola




Talouskoordinaattori
Kati Viertola
Taloushallinto, osto- ja myyntilaskut, jäsenlaskutus,
henkilöstöhallinto, jäsenpalvelu, yhdistyspalvelu
kati.viertola@omakotiliitto.fi
(09) 6803 7145

omakotiliitto_anne_honkanen




Toimistoassistentti 
Anne Honkanen
Jäsenpalvelu, toimistopalvelut, materiaalitilaukset
anne.honkanen@omakotiliitto.fi
(09) 6803 710 - vaihde
(09) 6803 7150 - suora

Työssäoppija
Karmo Kolk
karmo.kolk@omakotiliitto.fi

Huom! Kiireelliset sähköpostiviestit kannattaa loma-aikoina lähettää osoitteeseen toimisto@omakotiliitto.fi


Poutapilvi web design - P4 - julkaisujärjestelmä